Feature

15 feb

Náplň starejšieho.

       V minulosti jeho poslaním bolo riadiť svadobné udalosti a dodržiavať zvyky tak, aby nevznikali zbytočné komplikácie. 


      Dnešná doba si však vynútila, že mu pripadla i úloha zabávača.


      Prečo?

      Lebo svadobný ceremoniál aj s hostinou je dlhý maratón 12 až 14 hodín neustálej aktivity. Zvyčajne začína medzi 10 a 14 hodinou a končí až na druhý deň medzi 2 a 4 hodinou rannou. Absolvovať ho s radosťou a zároveň prekonať únavu, to sa dá zvládnuť iba pravidelným striedaním udalostí: tanec, oddych, zábava. A tu je úloha starejšieho, (koordinátora a zabávača), nenahraditeľná.

     Dobrý starejší začína svadbu už niekoľko týždňov pred jej termínom

pracovnou poradou s jej organizátormi, aby svojimi skúsenosťami bol nápomocný pri zostavení plánu o jej priebehu. V deň svadby je prvý na dohodnutom zraze svadobných hostí, aby neustále riadil svadobné udalosti až do samého záveru. Je preto veľmi dôležitým článkom pri vytváraní dobrého výsledku.

     Tak, ako to platí o každom, tak aj starejší môže byť dobrý alebo zlý. Bohužiaľ aj my sme už zažili obidva príklady. Aj keď sme sa snažili urobiť maximum, aby sme napravili jeho zlyhanie, zlý dojem z akcii sa už vymazať nedal. Preto sme sa rozhodli nacvičiť vlastný svadobný program, čoho sa Vierka zhostila výborne. Tento variant je rozhodne lepší, ako spolupráca s priemerným starejším, ba dokáže nahradiť aj vynikajúceho, lebo sme zohratý ako hudobná skupina JEWEL SK, i ako harmonikár Jojo, i ako starejšia Vierka.

     Je veľmi namáhavé psychicky aj fyzicky zastúpiť rolu starejšieho a súčasne účinkovať aj v kapele. 


     Ale zvládame to v pohode a keď nám po svadbe mladomanželia alebo svadobčania ďakujú vynikajúci výsledok svadby, tak ten pocit pri srdiečku nám vynahradí všetku tú vynaloženú námahu.

     A viete, že tieto služby navyše máte zadarmo?
     Robíme ich pre dobrý výsledok svadby, lebo ako bolo spomenuté so zlým starejším, sa dobrý výsledok dosiahnuť ani nedá. Vtedy robíme čo môžeme, a vynakladáme neskutočné množstvo sily a energie na odstraňovanie prešľapov neschopného starejšieho, oveľa viac ako keď má Vierka roľu starejšieho vo svojej réžie, ale niekedy je to tak silné, že už to proste nejde.  

JEWEL SK

Odkazy na: facebookový profil hud. skupiny JEWEL SK,
a na jej videá na Youtube

Objednávky na hud. akcie


Notice: Undefined property: stdClass::$introtext in /hosting/jewel.sk/plugins/content/jhimagepopup/jhimagepopup.php on line 108
  •  JEWEL SK - hudobná skupina 
  • Vierka Triznová - Giertlová
  • +421 905 936 833
  • vierka@jewel.sk
  •  Krivánska 28, 974 11 Banská Bystrica